Milijonieriaus klausimas

Apie svarbiausią žmogaus uždavinį aukščiausioje gyvenimo pakopoje

SAVĘS PAŽINIMAS

Tomas Girdzijauskas

8/14/20234 min read

milijonieriusmilijonierius

Neseniai gavau sunkų ir kartu įdomų klausimą iš vieno milijonieriaus. Šio klausimo atsakymu noriu pasidalinti ir su Tavimi - nes pats klausimas ir jo sprendimas buvo ir yra (o šiais laikais YPAČ), ir bus aktualus daugeliui.

Taigi, milijonierius rašo:

Esu pakankamai žinomas, viską pasiekiau ko žmogus gali norėti, turiu nuostabią žmoną, užauginom 5 puikius vaikus, vadovauju globaliam verslui, pinigų netrūksta niekam, dalyvavęs kare, dirbau valdžioje, aukoju labdarai, apkeliavau pasaulį, pabuvau visur kur tik norėjau, atrodo, viską išragavau ir patyriau, mane visi laiko autoritetu. Bet jaučiuosi priėjęs ribą ir nebematau toliau prasmės gyvenime. Ką belieka daryti?

Mano atsakymas jam:

Uždavėt milijono vertą klausimą. Daug garsių žmonių pateko ir dabar patenka į krizę. Greičiausiai patenka visi, tik ne visas istorijas žinome.

Jūs turite daug pasiektų tikslų ir laimėjimų, bet kartu jaučiate, kad gyvenimas jums nebežada naujų didelių iššūkių ar tikslų, kurie suteiktų jums daugiau prasmės ar pasitenkinimo. Tai yra gana dažnas reiškinys, vadinamas sėkmės sindromu arba sėkmės vakuumu. Tai gali atsitikti žmonėms, kuriems pasisekė daugiau nei jie tikėjosi. Kai pasiekiate savo tikslus, gali būti sunku rasti kitą tikslą, kuris jus motyvuotų.

Tai vadinami Plutono išbandymai - žmogus patikrinamas gaudamas perteklinę galią, valdžią, sėkmę, malonumą. Ar jis parduos savo sielą velniui dėl to ar ne?

Tony Hsieh, Zappos įkūrėjas, pasiekė didelę finansinę sėkmę, parduodamas savo kompaniją už 1,2 milijardus dolerių. Tačiau po to jis patyrė didelius emocinius sunkumus ir įnyko narkotines medžiagas, kurios tapo jo ankstyvos mirties priežastimi.

Tadashi Yanai, Uniqlo įkūrėjas, pasiekė milijardų dolerių sėkmę savo versle, bet jaučiasi tuščias ir neprisijaukinamas. Jis netgi pasakojo, kad nesijaučia laimingas ir, kad turi ieškoti kitų dalykų, kad jaustųsi patenkintas gyvenimu.

Tokių pavyzdžių daug ir jie parodo, kad sėkmė ir pinigai nėra viskas gyvenime, ir kadreikia daugiau nei žymiai daugiau, kad būtume laimingi ir patenkinti.

Tą patvirtina iš asmeninės krizės išsikapstęs Michael Phelps - olimpinis plaukikas, kuris pasiekė didelę sėkmę savo sporto karjeroje, laimėdamas daugybę olimpinių medalių, tačiau po to patyręs sunkumų dėl savo psichikos sveikatos ir narkotikų priklausomybės. Jis vėliau pasidalijo savo patirtimi ir pripažino,kad sėkmė nėra viskas gyvenime, ir kad reikia daugiau nei įprastiniai žmogiški tikslai ir laimėjimai, kad būtume laimingi ir patenkinti.

Ir krizes patiria visi...

Žiniasklaidos magnatėOprah Winfreypatyrė krizę 30-ies metų pradžioje, kai buvo atleista iš televizijos žinių vedėjos darbo ir turėjo žemą savivertę. Šią patirtį kaip atsispyrimo dugną ji panaudojo pradėdama pokalbių laidą "The Oprah Winfrey Show", kuri tapo viena sėkmingiausių dieninių televizijos laidų istorijoje.

Maiklas Džordanas - krepšinio legenda patyrė krizę, kai neteko tėvo dėl žmogžudystės, o vėliau pasitraukė iš krepšinio ir pradėjo beisbolo karjerą. Jis grįžo į krepšinį ir laimėjo dar tris NBA čempionatus, įrodydamas, kad vis dar gali taptų čempionu.

J. K. Rowling - knygų serijos apie Harį Poterį autorė patyrė gyvenimo krizę, kai išgyveno skyrybas, tapo vieniša motina ir susidūrė su finansinėmis problemomis. Šia patirtimi ji pasinaudojo įkvėpdama Hario Poterio personažą ir tapo viena sėkmingiausių autorių istorijoje.

Elonas Muskas - verslininkas profesiniame gyvenime susidūrė su keliomis krizėmis, įskaitant "Tesla" gamybos problemas ir kontroversijas, susijusias su jo tviterio žinutėmis. Jis atvirai pasakojo apie savo kovą su nerimu ir pasinaudojo savo patirtimi, kad įkvėptų kitus rizikuoti ir siekti savo svajones.

Taigi garsūs, įtakingi žmonės patiria rimtas krizes ir konkrečiai sėkmės sindromą arba vakuumą.

Tokios krizės yra tipinės ir turi tipinį sprendimą, kurį galima vadinti aukščiausia augimo pakopa.

Apskritai, tai gyvenimas daug sudėtingesnis ir nuostabesnis nei mums atrodo ir jo galimybes išsemti beveik neįmanoma.

Jei atsakyti paprastai - tai tobulėjimui ribų nėra, arba ta riba yra labai toli kiek žmogus gali ir augti visose srityse.

O jeigu atsakyti nepaprastai, tai žmogaus viduje yra sudėtinga vidinio augimo laiptų (pakopų) sistema, o kiekvienas naujas realizacijos didysis laiptas yra, sąlyginai kalbant, apie dešimt kartų aukštesnis už ankstesnį.


Žiūrint paprastai žmogiškai jūs jau pasiekėte labai daug, bet jūsų laukia dar viena - aukščiausia pakopa gyvenime - ji dar dešimt kartų aukštesnė už viską ką padarėte iki šiol. Žiūrint dvasine arba subtilių jėgų prasme čia turime geometrinį augimą: 1, 10, 100, 1000, 10000. Sumuojant jūsų visus pasiekimus jie verti tik 1111 balų, o prieš jus dar pasiekimas vertas net 10000 balų!

Šioje aukščiausioje gyvenimo pakopoje žmogaus uždavinys - pilnai suvaldyti savo mintis, jausmus, motyvus, impulsus, pilnai perprasti visą savo pasąmonę ir net išmokti valdyti sapnus. Bei dar kai kas, ką galiu papasakoti tik privačiai. Tai darau per asmenines konsultacijas.

Paskutinė pakopa pasiekiama per atskirus mokymus arba pasaulėžiūras, kurių žmonijos istorijoje buvo apie 20, tačiau jų “deimantų” kiekis ir “karatai” labai stipriai skiriasi. Reikia išsirinkti galimai geriausią metodą.

Dar reikia pridėti, kad per gyvenimą mes darome daug visokių veiksmų, gudrybių, laikomės įvairiausių taisyklių arba formulių tam, kad gautumėm kokį nors svarbų skonį, vertę, malonumą, įspūdį, suvokimą, prasmę ar patyrimą.

Įlipę į lėktuvą klausomės instrukcijos kaip elgtis ekstremalioje situacijoje, norėdami išgerti ananasų sulčių turime žinoti kaip naudotis lėtaeige sulčiaspaude, norėdami nepamesti batų ar nenugriūti turime naudoti kokybiškus neatsirišančius raištelius, norėdami išvengti pelėsio būste turime užtikrinti ventiliaciją, norėdami sveikos savivertės turime pažinti save ir daryti nemažai pastangų įvairiose srityse, norėdami sėkmingo verslo turime atsirinkti teisingus žmones, norėdami ilgai gyventi turime žinoti sveikos gyvensenos principus.

Taip būtų galima vardinti be galo, tačiau tokias svarbiausias gyvenimo gudrybes galima suklasifikuoti į vieną baigtinį fiksuotą rinkinį pagal žmogaus organizmo sandaros modelį. Tokie rinkiniai buvo padaryti žmonijos istorijoje. Aš šiuo metu kaip tik domiuosi ir darau 900 tokių patarimų rinkinį (darbinėje būklėje) ir jį jau galite rasti mano Patreon'e.

Taigi tobula žmogaus savirealizacija - tai visų žmogaus vidinių miegančių jėgų arba galių pažadinimas. Jų yra gana daug, šimtai. Induizme tas galias vadina siddhi. Kitaip sakant - paskutinė, aukščiausia pakopa yra pilnas dvasinis augimas. Tai atskiras mokslas ir menas.

Taigi kodėl taip su jumis yra?

Todėl, kad jūs dar nepasiekėte pačios svarbiausios - paskutinės augimo pakopos, kuri visa skirta dvasiniam augimui. Tai labai subtilūs ir gilūs reikalai. Santrauką atsiųsiu atskirai.

Taip, kad raitokitės alkūnes ir kibkite į darbą!

Su šilčiausiais linkėjimais,

Tomas G.

---

Daugiau mano mokymuose